צרו איתנו קשר >

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

טיפול בפיסטולה אנאלית

ראשי / טיפול בפיסטולה אנאלית
טיפול בפיסטולה אנאלית
תוכן עניינים

שיעור השכיחות לתופעה של fistula-in-ano (הידועה גם בשם פיסטולה אנאלית או פריאנלית) מוערך ב 1-2 לכל 10,000 אנשים. בקרב חולים עם מחלת קרוהן, הערכות השכיחות הן אף גבוהות יותר ונעות סביב ה-7%. לפיסטולות אנאליות יש סיבות שונות, אך לרוב הן תוצאה של מורסות פי הטבעת. כ-50% מהחולים עם מורסות מפתחים לאחר מכן פיסטולות. פיסטולות והתסמינים הקשורים אליהן עלולים לגרום לחולים מצוקה משמעותית.

 

בדרך כלל פיסטולה תטופל בניתוח, למשל באמצעות פיסטולוטומיה (עם או בלי הנחת סיטון מוקדמת, בהתאם למורכבות הפיסטולה ומידת מעורבות הסוגר). הליכים כאלה דורשים שבועות של התאוששות והם טומנים בחובם סיכון משמעותי לכשל ריפוי, נזק לסוגר ו/או בריחת שתן אנאלית לאחר ניתוח.

 

כתוצאה מכך, יותר ויותר אנשי מקצוע בתחום הבריאות פונים במקום זאת לטיפולים פחות פולשניים, חוסכי סוגרים, כמו Fistura®, שבהם הפיסטולה האנאלית מבוטלת באמצעות אנרגיית רדיו.

 

טיפול בפיסטולה אנאלית בטכנולוגית RF (Radio Frequency)

טכנולוגית Fistura® משתמשת בעקרון של תרמו – קרישה, שכבר נמצא בשימוש נרחב במגוון יישומים כלי דם, דרמטולוגיים ואונקולוגיים. ההליך יכול להתבצע כמקרה יום (אשפוז יום) וגורם לאי נוחות מינימלית; רוב החולים יכולים לחזור לפעילותם הרגילה תוך מספר ימים. הטיפול לאחר הטיפול מורכב בדרך כלל ממשככי כאבים וטיפול בפצעים.

 

** אין במאמר זה להוות המלצה, ייעוץ ו/או הפניה לטיפול ברפאלו או חברות מכשור רפואי אחרות.

שתפו את הכתבה:
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם: